Každý sám může pro své zdraví udělat nejvíce. Jak životním stylem, tak preventivními ozdravnými kúrami.

Preventivní očistné kůry základních tělesných filtrů

 (včetně vyloučení kamenů a jiných usazenin).

Čištění jater a žlučníku

Z preventivních důvodů je vhodné očistu organizmu provádět každoročně po zimě (kdy se konzumují tučná jídla a je méně pohybu. Nejlépe v březnu až květnu. Při již znečištěných játrech a žlučníku je možné tyto procedury provádět celoročně. Nejlépe v době úplňku až jeden týden po…kdy je účinnost očisty největší.

Je nutné vymezit očistě alespoň jeden až tři dny.

Podle tělesné váhy a opakování očisty se přípravná fáze prodlužuje či zkracuje.

Přípravná fáze

Pro organizmus je snesitelnější, když jeden týden před plánovanou očistou jíme lehčí stravu (ovoce, zelenina, šťávy, kompoty, rýže, těstoviny, bílé maso, ryby) a pijeme více lehkých tekutin (bez kávy a alkoholu).

Jeden až tři dny před samotnou očistou je nutné během dne vypít několik sklenic neokyselené šťávy z červené řepy (je možné koupit v obchodech se zdravou výživou  v 0,7 l lahvích) a střídat s pitím jablečného moštu, případně juice a nebo míchat v poměru 3:1 (obojí má projímavý účinek!)

V den pročistění jater (vyhovuje volná sobota) podle vlastních zkušeností doporučujeme celý den nejíst, pouze pít šťávu z červené řepy, případně naředit teplou vodou a mošt z jablek též ohřátý. Prázdný a hladový žaludek je schopen lépe přijmout léčebný nápoj.

V odpoledních hodinách začneme s nahříváním jater – tj. na pravé straně od žaludku v místě, kde končí žebra. Používáme nahřívací láhev, elektrickou dečku apod. Teplota by měla být vyšší, ale snesitelná. Mezi tím je vhodné v malých přestávkách tělo protáhnout a krouživými pohyby boků prokrvovat játra. Asi po jedné hodině prohřívání použijeme magnet a celou oblast jater opět krouživými pohyby aktivizujeme koloidní Fe usazené v játrech (játra jsou zásobárnou železa pro krev). Pokračujeme v prohřívání a střídavě cvičíme a používáme magnet. Mezi tím stále pijeme šťávy z řepy a jablek. Základní léčebnou proceduru je nejlépe začít mezi osmou a devátou večer. Neboť podle čínské medicíny mezi jednou až třetí hodinou po půlnoci, kdy bude docházet k očistě jater, probíhá zároveň nejsilnější ovlivňování tohoto orgánu.

Základní léčebný nápoj

Přibližně ze 7 zralých citronů vymačkáme šťávu a naplníme jednu sklenici 2 dcl. Druhou stejně velkou sklenici naplníme panenským olivovým olejem. Pijeme po doušcích z jedné a druhé sklenice. Mezi druhým a třetím douškem děláme pauzu, aby celá dávka byla rozvržena do dvouhodinové procedury. Při vzniku pálení žáhy doporučujeme 1-2 lžíce bílého jogurtu.

Můžeme jít spát. Kolem jedné až třetí hodiny po půlnoci nás vzbudí nutkání na toaletu. Bylo by vhodné pozorovat, co z nás vyšlo a zhodnotit výsledek očisty. Očekávaný výsledek ve stolici, tmavozelené žlučové kuličky (spolu s pískem a vyloučenými kameny o přibližném průměru 0,5 cm a světlé bambulky o přibližném průměru 1-2 cm, jedná se o vyloučený přebytečný cholesterol, což je prevence proti mozkovým příhodám a infarktu. Po dokonalém vyprázdnění snadno usínáme.  Dosažený výsledek by měl navodit dobrou náladu, chuť k jídlu, normalizovat stolici, upravit zažívání a přispět k následnému zprůchodnění celého organizmu. Ráno by měl být proveden očistný výplach zažívacího traktu, tj. vypít ½ l ředěného teplého moštu. Snídaně by měla být opět lehká a s množstvím tekutin.

Přejeme zdárné provedení očistné procedury s očekávanými výsledky a pevné zdraví!

 

Pro potřeby klientů Dr. Lazareva sepsala Jitka Heilandová